I s bříškem vyražte na ples – hvězdné inspirace!

Těhotenské šaty na ples

 

Čekáte miminko a přemýšlíte, zda mu neuškodíte, pokud půjdete na ples? Právě teď je čas plesů a zábav, takže otázka je to zajisté aktuální. Podle čeho se tedy rozhodnout?

Jak se cítíte
Pokud jste v prvním trimestru a vaše dny jsou „zpestřené“ neustálými nevolnostmi a zvracením, asi je jasné, že na plese by vám dobře nebylo. První tři měsíce mívají mnohé těhulky problémy s nevolností, nemohou cítit vůně parfémů a už jen při pohledu na nějaké jídlo jejich napíná. Pokud je to i váš případ, zřejmě ani neuvažujete o plese. A pokud ano, raději to pořádně zvažte. Ve vyšším stádiu těhotenství rozhodnutí jít či nejít na ples závisí zejména na tom, jak se cítíte. V případě, že je těhotenství bezproblémové a je vám fajn, nic vám nestojí v cestě. Opatrné by však měly být budoucí maminky, u nichž se vyskytly nějaké zdravotní komplikace v těhotenství. Ty by na ples měli jít určitě jen po poradě s lékařem.

Na co pozor?
Na plese či na zábavách číhají na těhulky různé nástrahy. Jednak vám, ale i vašemu miminku, může překážet přílišná hlučnost. Vybírejte si proto místo dál od reproduktorů, kde hluk není až tak intenzivní. Kromě toho si třeba uvědomit, že i malé množství alkoholu miminku škodí, protože se snadno dostane přes placentu. Raději se proto vyhněte i jednomu skleničce alkoholu – miminko je přece přednější.

Budoucí maminky by měly více dbát na signály svého těla. Když budete mít pocit, že už jste pořádně unavená a máte dost, odejděte. Nemá smysl přemáhat se. V těhotenství je spánek a odpočinek velice důležitý. Zatančit si také klidně můžete, pokud se na to cítíte. Pozor však na nějaké prudší taneční pohyby, ty v těhotenství raději vynechejte. Na diskotékách to může být pro těhulky trochu nebezpečné, protože často alkoholem podgurážení mladí lidé tancují jako blázni a neberou příliš ohled. Proto klasické diskotéky nejsou až takovým vhodným místem pro zábavu budoucích maminek. Také je zde riziko vystavení se cigaretovému kouři. I když nebudou lidé kouřit přímo v hlavní místnosti, je pravděpodobné, že zápach cigaret bude cítit všude okolo. O tom, že pasivní kouření je škodlivé, asi netřeba nijak extra psát …

Jaké šaty těhotenské vybrat?

Dokud nemáte velké bříško, máte na výběr z množství šatů. Můžete si je buď půjčit, koupit nebo si dát ušít šaty podle vlastní představy. Je jen na vás, jak se rozhodnete. S větším bříškem je již trochu těžší sehnat vhodnou plesovou róbu, ale i to se dá zvládnout. Důležité je najít šaty, ve kterých se budete cítit příjemně a pohodlně (nesmí vás nikde tlačit) av nichž se budete sama sobě líbit.

Natalie Portman
Vhodné jsou elastické materiály, které se přizpůsobí bříšku a přitom nebudou tisknout. Pokud si budete těhotenské šaty kupovat nebo dávat ušít, je dobré zvolit takové šaty, které využijete i později (již zmíněné elastické materiály a podobně). Velkou pozornost je třeba věnovat i obutí. K plesovým šatům se samozřejmě hodí sexy lodičky. No v těhotenství může být skutečně velkým problémem obout lodičky na vysokém tenkém podpatku (mj. je zde také problém s udržením rovnováhy). Proto raději zvolte něco pohodlnější. Lodičky by neměly být příliš úzké, aby vás netlačila a také raději vybírejte ty na nižším podpatku. Pak už v podstatě stačí ozdobit se vhodnými šperky, zvolit pěkný účes, přidat pár kapek oblíbeného parfému, popadl svého partnera a budoucího tatínka a vzhůru na ples.