Těhotenské kabáty

Elegantní těhotenské kabáty

S džínovými těhotenskými bundičkami si už nevystačíme, mnohé odkládáme i krátké, které jsou sice stále v módě, ale dopadla na ně tíha okoukaný. Co tedy na sebe? Jednoznačně těhotenské kabáty – hrubší, těží a jesennejšie, tedy takové, které ochrání před chladem a zároveň vypadají výborně.

Velikost rozhoduje

Muži to neslyší rádi, ale móda se řečem o velikosti nebrání. V letošním světě kabátů se totiž proti sobě staví dva trendy – vypasovaná elegance a nadrozměrný výstřelek těhotenské módy. Právě velikost podstatně větší, než vaše tělo potřebuje, je jedním z největších trendů, jaký můžete najít na ramínkách obchodech. Výzvou však není co největší kabát, ale sladit nadrozmernosť se ženskostí. Tajemstvím jsou ženské prvky jako cigaretový střih kalhot, vysoké boty nebo opasky, které jednou dva vykouzlí žensky tvarovaný pás. Velké kabáty najdete v kolekcích Proenza Schouler, Jil Sander, Max Mara, Lanvin nebo Chloé, samozřejmě, většina z nich nechybí v naší galerii pod článkem.

Protipólem tohoto trendu je již zmíněná elegance, jejíž výsadami jsou vypasovanosť, perfektní střih a výrazná ženskost. Valentino nebo Dolce & Gabbana předvedli modely se sukničkovým spodkem kabátu, BCBG Max Azria zda Tory Burch zase využili klasiku dlouhého těhotenského kabátu s zkříženým pásem. Elegance je nesmrtelným trendem, takže není divu, že dostane dostatek prostoru i letos.

Kožešina předbíhá zimu

I když na sníh si ještě budeme muset počkat, s klesajícími teplotami můžete klidně sahat po kožešině. Jde o jeden z top kabátových trendů, kterým se nevyhneme a které se sebe poutají množství pozornosti. Letošní těhotenské kabáty z kožešiny se totiž převazují pásky, září neonovými odstíny nebo se zkracují do podoby boleriek. Nápadů je více než dost.
Pokud čtete Wanda.sk pozorně, jistě víte, že spolu s kožešinou je materiálovým trendem i kůže. Dlouhé či kratší kabáty, které lákají na pohlazení, jsou také IN a vidět je můžete například u Ralpha Laurena.

Kabáty těhotenské a barvy

Zmínili jsme neonové barvy, které najdete například v kolekci Jean Paul Gaultiera nebo Blumarine. Pokud vám však podobné výstřelky nesedí, netřeba se za nimi hnát. V módě jsou například i tělové barvy kabátů, které spropagovala například značka Chloe, bílou vytáhl Valentino, šedá je už stálicí, kterou využili Betsey Johnson, Donna Karan i Diane von Furstenberg.
V módě jsou samozřejmě klasické podzimní barvy jako vínová, fialová či hnědá, ano dostala i tmavá zelená, která souvisí s military trendem této sezóny. Kabáty v tomto stylu zařadila do svých podzimních představ i Victoria Beckham, která bez problému dokázala, jak být ženská ve vojenčinou inspirovaném kabátě.